Prof.Dr.HAYDAR BAŞ

Prof.Dr.HAYDAR BAŞ


16 Kasım 2013
font boyutu küçülsün büyüsün

Namlu bize mi dönüyor?


El Kaide terör örgütü ile 2001 senesinde ABD’deki ikiz kulelere yapılan bombalı saldırı ile tanışmıştık.

11 Eylül’ün faili gösterilen örgüte destek ve yataklık, bu tarihten sonra ABD işgallerinin bahanesi olmuştur. Afganistan’daki Taliban, aynı gerekçe ile ortadan kaldırıldı.

Irak eski lideri Saddam’ın El Kaide’yle olan bağlantıları onun bir bayram sabahında asılmasına neden oldu.

Yani El Kaide, Birleşik Devletler’in yegâne düşmanı ve onun yanında olan ülkeler ve liderler de sadece ona sahip çıktıkları için bedel ödüyorlar gibi bir hava estiriliyor.

Ne hazin tecelli ki, El Kaide bugün Türkiye ile beraber anılmakta.

Yabancı basında hemen her gün, El Kaide terör örgütüne yardım eden, insan taşıyan Türkiye haberleri çıkmaktadır. İngiliz The Guardian gazetesi, El Kaide’nin Türkiye’den Suriye savaşına taşıdığı Türk gençleri yazdı.

Bundan birkaç gün önce ise Hatay Havalimanı’na ve İncirlik Üssü’ne gelerek Suriye’ye geçiş yapan El Kaide mensuplarının görüntüleri, CNN International’da yayınlandı.

Amerika’nın CNN kanalı, resmiyette denmese de yine ABD tarafından kurulduğu bilinen El Kaide terör örgütünün Türkiye ayağını gözler önüne serdi.  

İnsan transferi konusundaki haberlere bir de terör örgütünün kullandığı silahların ve mühimmatın Türkiye’den ulaştığıyla ilgili delilleri eklerseniz ortaya şöyle vahim bir tablo çıkmaktadır:

Türkiye, Suriye meselesinde, terörün ve teröristin yanında gösterilmektedir.

Türkiye, El Kaide gibi uluslararası bir terör örgütü ile baş edememekte veya etmeye uğraşmamaktadır. Ve El Kaide, Müslümanın terörist kabul edilmesinin, Afganistan, Irak işgallerinin, Suriye savaşının bir bahanesidir.

El Kaide ile beraber anılmak Türkiye işgalinin provası olabilir mi?  

Geçtiğimiz gün PKK’nın Suriye kolu PYD, Suriye’nin kuzeyinde özerklik ilan etti. Saddam sonrası Irak’ın kuzeyinde başlayan Kürdistan hayalinin ikinci adımı Suriye’de gerçekleştirildi.

Üçüncü adımın ise bizden koparılacak Güneydoğu Bölgesi olduğunu kimse gizlemiyor.

El Kaide ile anılan ülkemize, ABD güvenliğini tehdit ettiği gerekçesi ile müdahale yapılırsa, bütünden koparılacak ilk yer Güneydoğumuz olacaktır. Böyle bir halde, topraklarında bütünlüğü temin edemeyen, Müslüman komşusu Suriye’yi yalnız bırakan ve terör örgütünün yanında gösterilen Türkiye’ye sizce bir dost eli uzanır mı?


Bu yazı 1,341 defa okundu.Yorum ekleYorum ekle
Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış

Bu yazarın diğer yazıları

En Çok Okunanlar