Prof.Dr.HAYDAR BAŞ

Prof.Dr.HAYDAR BAŞ


13 Şubat 2013
font boyutu küçülsün büyüsün

Aklı olan...


On yıl önce AK Partisi iktidara geldiğinde, hatırlanacaktır Afganistan işgali gerçekleşmişti. Okyanus ötesi ile sıcak temaslardan sonra başlayan iktidar günlerinde Irak işgaline iki tezkere ile bu hükümet fiili destek vermiştir. Sekiz yıl ABD adına İran’la savaşan Saddam, bağlılığının karşılığını bir bayram sabahı asılarak görmüştür. 
Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Eşbaşkanlığını da kabul eden Sayın Erdoğan, bundan sonra da Müslüman coğrafya üzerindeki Birleşik Devletler siyasetinde maalesef aktif rol oynamıştır. 
Kaddafi yönetimine karşı yapılan operasyonlarda İzmir’den kalkan uçaklar Libya’yı bombaladı. Kaddafi sonrası yönetime Türkiye, resmi kaynaklarca ifade edilen yüz milyonlarca dolar para yardımında bulunmuştur. Lider Kaddafi, halkı tarafından linç edilerek tarihe gömüldü. 
Başbakan geçtiğimiz aylarda Fransa’nın işgal ettiği Mali’nin komşuları Nijer’e ve Senegal’e bir ziyarette bulundu. Nijer ve Senegal ziyaretinden 3 gün sonra Fransa, 20 Aralık 2012 tarihli BM kararına dayanarak, Mali’deki Müslümanlara yönelik askeri müdahalede bulunmaya başladı. Ve Fransızlar buraya geldiler. Dünyanın seyrettiği Müslüman avı başladı. 
İslam coğrafyalarına yapılan müdahalelerde sadece Mali katliamı, darbeyle işbaşına gelen hükümetin BM’den istediği destekle gerçekleşmiştir. Diğerlerinde halk adına, halk yararına gerekçesiyle işbaşındaki yönetimler ya da liderler işgallere gerekçe gösterilmiştir. 
Ancak netice aynıdır, zavallı halk ezilmiş, öldürülmüş, kaynaklar el değiştirmiştir.   
Son olarak Sudan’dan 99 yıllığına 5 milyon dönüm arazinin kiralandığını öğrendik. Türkiye de tarımı bitirenler sizce Sudan’ın tarım arazilerinde ne yapacaklar? 
Bizim aklımıza, AK Parti’nin el attığı coğrafyalara onların ardından Batılı güçlerin girdiği geldi. Acaba Sudan’daki arazi kiralama işi Batılı güçlerin gelişini kolaylaştırmak için bir ön hazırlık olabilir mi? 
AK Parti’nin Suriye’deki olaylardaki dahli ise halen devam etmekte... 
Hatırlanacaktır, Libya’dan gelen silahlar Türkiye üzerinden muhaliflere ulaştırılmıştır. 
Sığınmacıların arasında karışan muhalifler sınır ötesi harekâtta bulunmakta, sonra açık sınır kapılarımızdan ülkemize geçiş yaparak saklanabilmekteler. Ancak Ak Parti tüm desteğine rağmen delikten süpürülmek üzere… 
Zira kraldan fazla kralcı hükümet, muhaliflere olan tüm desteğine rağmen Suriye konusunda devreden çıkarıldı. ABD ile Rusya’nın Suriye konusunda farklı bir yol izleme kararı almaları ve Katar’ın ağzından yapılan diyalog çağrıları bunu göstermektedir. 
Zeynelabidin bin Ali’nin, Mübarek’in, Saddam’ın, Kaddafi’nin ABD dostluğu hayatlarına mal oldu. 
İmanlarından şüphe etmediğimiz kardeşlerimizin aynı kaderi yaşayacağı endişesi içindeyiz. 
Müslüman avına çıkan Batı ile bir safta yer almak Müslümanın canına mal olacağı gibi ahiretini de mahvedecektir. 
Aklı olanlar bu yanlış saftan bir an evvel ayrılır.  
Bu yazı 1,553 defa okundu.Yorum ekleYorum ekle
Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış

Bu yazarın diğer yazıları

En Çok Okunanlar