En Sıcak Konular

Haydar Baş' ın Ekonomi Devrimi

24 Mart 2015 17:07 tsi
Haydar Baş' ın Ekonomi Devrimi Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu da, bugün içinde bulunduğumuz durumun siyasilerin dönemleri içerisinde uyguladıkları yanlış modellerin acı sonuçları olduğuna işaret etti.

Dünyada 150'yi aşkın ülkede kabul gören, insanlığı sömüren kapitalizme karşı tek çıkış yolu olarak gösterilen Milli Ekonomi Modeli'nin dokuzuncu uluslararası kongresi İstanbul Grand Cevahir Oteli Kongre Merkezi'nde düzenlendi. 


9. ULUSLARARASI MİLLİ EKONOMİ MODELİ KONGRESİ 


7 saat süren kongreye Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinden bilim adamları, siyasetçiler ve akademisyenler katıldı.

Birçok medya organı tarafından canlı yayınlanan kongre Uluslararası Bağımsız Ekonomi Modeli Birliği'nin faaliyetleri hakkında Birlik Genel Sekreteri Dr. Harun Kayacı'nın bilgi vermesi ile başladı. 


DÜNYA'NIN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM 


Daha sonra selamlama konuşmaları için kürsüye Yeni Mesaj gazetesi Genel koordinatörü Sabri Terzi, Devlet Eski Bakanı Hasan Ekinci, Adalet Eski bakanı İsmail Müftüoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Rıdvan Kozak, Gaziantep Üniversitesi'nden Doç. Dr. İbrahim Halil Ekşi, Nizip Eski Belediye Başkanı Coşkun Özkaya, Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Palamut geldi.

 

"MEM FORMÜLÜ "PARA TANIMI VE MİLLİ PARALARLA TİCARET" 


Selamlama konuşmalarının ardından Milli Ekonomi Modeli Türkiye ve Dünyanın dört bir yanından gelen 22 ilim adamı, akademisyen ve siyasetçi tarafından 3 oturum halinde detayları ile anlatıldı.

Ana tema Milli Ekonomi Modeli'ndeki Para Tanımı ve Milli Paralarla Ticaretti.

Modelin uygulandığı ülkelerde hangi gelişmeleri sağladığı ortaya konuldu.

BRICS Uluslararası İş Geliştirme Bakan Vekili Prof. Dr. Gorbanovski sunum yapanlar arasındaydı.

Almanya-Dresden Üniversitesi'nden Prof. Dr. Irina Hundt ve Yunanistan iktidar partisi Syriza Milletvekili İlias Metoikidis'in sunumları salonda okundu.

Kongrenin başında konuşan eski bakanlar hasan ekinci ve ismail müftüoğlundan dikkat çekici mesajlar geldi. 


HASAN EKİNCİ: MİLLİ EKONOMİ MODELİ ZAMANI GELDİ 


Devlet eski Bakanı Hasan Ekinci artık milli ekonomi modelinin zamanı geldi dedi.

Orman eski Bakanı Hasan Ekinci, 9. Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'de ekonomik krizlerin kronikleştiğine işaret ederek, "Sistemde bir sorun var.  O halde ne yapmak lazım. Bağımlı olmayan, milli kaynaklara ve değerlere dönen bir sistem lazım. İşte Prof. Dr. Haydar Baş Hoca, Milli Ekonomi Modeli'ni hazırlamış ve Türkiye'nin önüne koymuş. Milli Ekonomi Modeli'nin Türkiye için artık vakti saati gelmiştir. Tek çıkış yolu Milli Ekonomi Modeli'dir" dedi.

 

MİLLİ EKONOMİ MODELİ VE HAYDAR HOCA TEK ÇARE 


Devlet eski Bakanı Hasan Ekinci "Ben Milli Ekonomi Modeli'ni bir çare olarak, çaresizlerin çaresi olarak, işsizin, fakir fukaranın, çiftçinin ve tüm ezilenlerin umudu olarak görüyorum. Bu modelin bütünüyle Türkiye gündemine konması lazım çünkü başka çare yok.

Çare bu... Çare Milli Ekonomi Modeli... Artık vakti saati geldi. Ben Hasan Ekinci olarak söylüyorum ki, Haydar Baş Hoca'nın ortaya koyduğu bu çok önemli girişimin arkasına tüm Türkiye'nin düşmesi lazım." 


MÜFTOĞLU "BUGÜNE KADAR HEP GAYRİ MİLLİ HÜKÜMETLER VARDI" 


Eski Adalet  Bakanı İsmail Müftoğlu ise milli hükümet vurgusu yaptı.

Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu da, bugün içinde bulunduğumuz durumun siyasilerin dönemleri içerisinde uyguladıkları yanlış modellerin acı sonuçları olduğuna işaret ederek, "Eğer geçmişe gidip bakarsanız 1950'li yıllardan buyana gelen hükümetlerin içyapılarında gayri millilik hâkimdir. Dolayısıyla bu tip yöneticilerin milli esasların dışında arka planda kendilerine verilen reçetelerle ülkeyi idare etmek istedikleri için bugünkü çıkmazlara gelmiş bulunmaktayız" şeklinde konuştu.

 

 Bu haber 1,226 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  22371 µs